Rakiety tenisowe Dunlop

Rozmiar rączki: G1 G2 G3

Dunlop

Marka Dunlop to bogata i długa tradycja, dość powiedzieć, iż jest to obecnie jedna z najstarszych firm na tenisowym rynku. Historia Dunlopa sięga początków dyscypliny, kiedy to zawodnicy używali rakiet drewnianych. To właśnie grając drewnianym Dunlopem w 1936 roku Helen Jacobs wygrała turniej Wimbledoński dając początek wielkim sukcesom tego producenta na światowych kortach, do których mieli się w przyszłości przyczynić m.in. legenda dyscypliny, Rod Laver czy równie znany co kontrowersyjny John McEnroe.

Dunlop był innowatorem w produkcji grafitowych rakiet tenisowych. W 1977 roku firma rozpoczęła prace nad autorskim procesem ich produkcji opartym na wtłaczaniu grafitu podczas kształtowania rakiet tzw. IMF (Injection Moulding Frame). W 1980 roku Dunlop wydał pierwszą rakietą wyprodukowaną w procesie IMF, Dunlopa Max 150G. Ale to oparty na tej samej technologii starszy brat tego modelu, Dunlop Max 200G miał przejść do historii jako jedna z najlepszych rakiet jakie widziała dyscyplina. W 1985 roku model ten został nagrodzony za technologiczną innowacyjność (Queen’s Award for Technological Achievement) i stał się narzędziem do wielkoszlemowych triumfów w rękach takich gwiazd jak John McEnroe czy Steffi Graf. Model ten był tak unikalny iż był używany nawet przez zawodników, którzy nie mieli zakontraktowanymi graczami co jest najlepszym dowodem na to jak niesamowitą rakietą był Max 200G.

W czasach bardziej współczesnych marka Dunlop dalej mogła się szczycić sukcesami swoich zawodników, za jakie bez wątpienia można uznać triumf w Melbourne Thomasa Johannsona podczas Australian Open czy też wygraną na trawiastych kortach Wimbledonu
w wykonaniu Amelie Mauresmo.

Dunlop, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę jego historię, jest cały czas otwarty na innowacyjne podejście i rozwój. Zmieniające się warunki i styl gry we współczesnych realiach tenisowych sprawiły, iż brytyjski producent postanowił całkowicie zmodernizować swoją ofertę, aby lepiej odpowiadała obecnym wymaganiom tak zawodników jak i amatorów.

Obecnie rakietami Dunlopa grają nie tylko zawodnicy o ugruntowanej pozycji na tourze jak Fernando Verdasco (Biomimetic M3.0), Jurgen Melzer (Biomimetic F3.0 Tour), Nicolas Almagro (F5.0 Tour), Tommy Robredo (Biomimetic M6.0) czy Dominika Cibulkova (Biomimetic S6.0 Lite) ale i młode gwiazdy dyscypliny jak brytyjska nadzieja Heather Watson (Biomimetic M3.0).

Analizując filozofię z jaką Dunlop podchodzi do dyscypliny nie dziwi, że jest to obecnie jedna z nielicznych firm o tak długiej i co najważniejsze nieprzerwanej tradycji, oraz fakt iż mimo upływu lat jest dalej bardzo poważnym graczem na tenisowym rynku.

22 6212750
info|protenis.com.pl| class="mail"|info|protenis.com.pl